Zinedine Zidane sahalara döndü

Ünlü Fransız futbolcu Zinedine Zidane futbolu bıraktıktan sonra ilk maçına Tayland'ın Chiang Mai şehrinde çıktı.

Adidas firmasının sponsorluğunu üstlendiği ve HIV virüsü taşıyıcısı çocuklar yararına düzenlenen organizasyonda Zidane yine Adidas firması tarafından kurulan ve Tayland Malezya ve Singapur Milli Takımlarında oynayan oyuncularla Taylandlı bazı sanatçılardan oluşan Predator ve F50 takımları arasında oynanan gösteri maçında sahaya çıktı.

Chiang Mai Belediya Stadı’ndaki ücretsiz gösteri maçına ilgi çok büyüktü. Maç öncesinde düzenlenen basın toplantısında Zidane kendisine sorulan soruları yanıtladı. Emekliliğin tadını çıkardığını belirten Zidane, daha sonra düzenlenen aktivitede hayranlarına imza dağıttı.

Maçtan hemen önce 8 okuldan seçilen 40 çocukla kısa bir anrenman yapan ve çocuklara futbolun inceliklerini uygulamalı olarak öğreten Zidane, sonrasında İl Spor Müdürlüğü’nde 1000 adet futbol topu bağışladı.

Bu törenin ardından Taylandlı oyuncular ellerinde bağış kutularıyla tribünlere çıkarak seyircilerden bağış topladılar.

Maçın ilk yarısında Zidane Predator takımında oynadı 31. dakikada takımının ilk golünü kaydetti. İlk yarı Zidane’ın takımı Predator’un 2-0’lık üstünlüğüyle bitti. Devre arasındaki cazip transfer tekifini reddedemeyen (!) Zidane ikinci yarıda F50 takımının formasıyla ter dökerken mücadele 2-2 sona erdi.