Zıpkınla balık avlarken boğuldu!

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde zıpkınla balık avlamak için daldığı denizde vurgun yiyen 44 yaşındaki Mustafa Saplı, yaşamını yitirdi.

Kuşadası Yelken İhtisas Kulübü zıpkınla balık avlama milli sporcusu 34 yaşındaki Hasan Salbaş ile Söke İlçesi’ndeki bir benzin istasyonunun sahibi Mustafa Saplı, balık avlamak için bugün öğle saatlerinde Dilek Yarımadası Kalamaki Milli Parkı Bayrak Adası açıklarına gitti. İki dalgıç, saat 15.30 sıralarında zıpkınlarını alarak suya daldı. Ancak bir süre sonra milli sporcu Salbaş, suyun içerisinde Mustafa Saplı’yı kaybetti. Arkadaşını bulmak için birkaç kez suya dalan Saplı, tüm çabalarına karşın Salbaş’ı bulamayınca saat 17.00 sıralarında karaya çıkarak Kuşadası Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istedi.

Arama çalışması başlatan ekipler, bir süre sonra Mustafa Saplı’nın cesedini adanın kıyısındaki kayalıklarda buldu. Mustafa Saplı’nın cesedi, sahil güvenlik botuyla ilçeye getirilerek Kuşadası Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Yapılan ilk incelemede, vurgun yediği belirlenen Mustafa Saplı’nın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için detaylı otopsi yapılacağı belirtildi.