Zirve Üniversitesi’nden kanser hastası çocuklara kıyafet yardımı

Zirve Üniversitesi Büyük Adımlar Kulübüne (BAK) üye Okul Öncesi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencileri, Gaziantep Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören çocukların yüzünü güldürdü.

Zirve Üniversitesi Büyük Adımlar Kulübüne (BAK) üye Okul Öncesi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencileri, Gaziantep Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocukların yüzünü güldürdü. Zirve Üniversitesi öğrencileri, okullarında kermes düzenleyerek elde ettikleri para ile lösemi ve kanser hastası çocuklara kıyafet yardımında bulundu.

Zirve üniversitesi BAK öğrencileri, sosyal sorumluluk çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda düzenledikleri kermesten elde ettikleri paralarla öğrencilere kıyafet yardımında bulunan öğrenciler, diğer kişilere de bu bilinci aşılamayı istediklerini kaydetti. Kulüp Başkan Yardımcısı Ece Yıldız, “Okulumuzda düzenlediğimiz kermesten elde ettiğimiz para ile Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören öğrencilere yardımcı olduk. Kıyafet almaya karar verdik. Kış ayının gelmesiyle öğrencilere kışlık kıyafet aldık. Toplumsal duyarlılık oluşturmak ve bir şeyleri unutturmamak için böyle bir projenin içerisine girdik. Onların yüzündeki gülümsemeyi görebilmek için böyle bir adım attık. Çoğu insan bunun farkında değil, burada neler olduğunu bilmiyorlar. Buradaki çocuklara ilgi çekmek istiyoruz.” dedi.

Hastanede 200’ün üzerinde öğrencileri olduğunu belirten sınıf öğretmeni Nesibe Gerek, bu öğrencilerin üçte birini Suriyeli çocukların oluşturduğunu dile getirdi. Çocukların, tedaviden arda kalan vakitlerini eğitimle tamamladıklarını belirten Nesibe Gerek, “Tedavilerinden arda kalan zamanlarında eğitim ihtiyaçlarını biz burada karşılamaya çalışıyoruz. Çocukları bir bakıma sosyal hayattan koparmamaya çalışıyoruz. Onlara hastanede olduklarını unutturmaya çalışıyoruz. Zirve Üniversitesi’ndeki arkadaşlarımız da bugün gelerek onları bir nebze olsun bulundukları konumdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Çocukların ihtiyacı olan kıyafet yardımında bulundular, onlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Açıklamaların ardından, hastanede eğitim ve tedavi gören öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Aldıkları hediyeler karşısında çok mutlu olan öğrenciler teşekkür etti.