Zonguldak’taki festivalde ünlüler geçidi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki uluslararası festivalin son akşamında Hande Yener ve Bülent Ersoy sahne aldı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki uluslararası festivalin son akşamında Hande Yener ve Bülent Ersoy sahne aldı. Onur ödülü Orhan Gencebay’a verildi.

Ereğli’deki 19. Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin üçüncü ve son akşamında Hande Yener ile Bülent Ersoy sahneye çıktı. Sevilen şarkılarını seslendiren iki sanatçı, konserleri izlemeye gelen binlerce kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Bülent Ersoy’a hediye vermek için sahneye gelen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 9 Haziran 2009 yılında Bülent Ersoy’un doğum gününü kutladığı sırada çekilmiş bir fotoğrafı gösterdi. Ersoy, fotoğrafı gördüğünde çok şaşırdı. Posbıyık, konuşmasında, “Amerika’nın Madonnası varsa Türkiye’nin de Divası var” dedi.

Festival onur ödülü Orhan Gencebay’a verildi. Gencebay, Ereğli halkı tarafından alkışlarla karşılandı. Belediye Başkanı Posbıyık’ın, konseri 650 bin kişinin izlediğini söylemesi üzerine Orhan Gencebay, konser vermek için Ereğli’ye bir kez daha geleceğini belirtti. Gencebay ödülünü aldıktan sonra ‘Batsın Bu Dünya’ isimli şarkısını seslendirdi. Festival havai fişek gösterileri ile son buldu.