Zorla evlendirilecekti canına kıydı!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’ne bağlı, Karabıyıklı Köyü’nde istemediği birisiyle zorla evlendirilmek istenen 21 yaşındaki bir genç kız canına kıydı.

Babasına ait ruhsatsız pompalı tüfekle göğsüne tek el ateş ederek ağır yaralanan Aysun Fenci, getirildiği Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Evlenmeye karşı çıkan ve ailesinin kararına direnen Aysun Fenci’nin daha önce ailesine, “Bu evliliğe beni zorlarsanız canıma kıyarım” dediği öğrenildi. Ancak aile, kararından vazgeçmedi ve genç kızı evlendirmek için hazırlıklara başladı.

“KEFEN GİYEREK ÇIKTIM”

Sabah saatlerinde babasına ait pompalı tüfeği alarak boş bir odaya giren Aysun Fenci, önce, “Beni istemediğim birine veriyorlar . O kişi ile evlenmek istemiyorum. İstemediğimi size söylemiştim. Bu evden gelinlik yerine kefen giyerek çıkarım demiştim. Ya vermeyin ya öldürün demiştim. Siz beni bile öldüremediniz. Sizin yapamadığınızı ben yaptım. Bu evden gelinlik değil, kefen giyerek çıktım” diye bir mektup yazdı. Daha sonra da tüfeği göğsüne dayayarak tetiğe bastı. Silah sesi üzerine odaya giren aile üyeleri, genç kızı kanlar içerisinde yerde buldu. Hemen 112 sağlık ekiplerine haber verdiler. Ağır yaralı olarak Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne getirilen genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kızın cenazesi, yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere ailesine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.