Zorla fuhuşa 12 tutuklama

Elazığ merkezi ile Palu ilçesi, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır'da eş zamanlı olarak düzenlenen fuhuş operasyonunda, şebekenin yakalanan 15 üyesinden 12'si, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Elazığ merkezi ile Palu ilçesi, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak düzenlenen fuhuş operasyonunda, zorla fuhuş yaptırdıkları, bu amaçla insan ticareti yaptıkları öne sürülen şebekenin yakalanan 15 üyesinden 12’si, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, ”Darbe-2” adı verdikleri operasyon kapsamında Elazığ merkezi ile Palu ilçesi, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak düzenledikleri baskınlarda, şebekenin lideri olduğu iddia edilen H.D. ile örgüt üyeleri L.D, H.S. ve S.S’yi, Elazığ’da, H.T, Ö.D, A.D, M.D, E.D, M.A.Y. ile yabancı uyruklu kadın T.D’yi Palu ilçesinde yakalamıştı.

Örgütün Malatya bağlantısını sağlayan yabancı uyruklu kadın N.D, Gaziantep bağlantısını sağlayan İ.B. ve Diyarbakır bağlantısını sağlayan H.A. da operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı.

Emniyette ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen zanlılardan H.D, L.D, H.S, H.T, Ö.D, A.D, M.D, E.D, M.A.Y, N.D, İ.B ve H.A, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Elazığ’da düzenlenen operasyonda, “fuhuş amacıyla örgüt kurmak, örgütle yakınlarına fuhuş yaptırmak, aklen malul kıza zorla fuhuş yaptırmak, küçük yaştaki kıza fuhuş yaptırmak, darp ve tehdit etmek, kimliği alıkoymak, odaya kapatarak zorla fuhuş yaptırmak, insan ticareti yapmak, fuhuş yaptırmak amacıyla yurt içi ve dışından kadın temin etmek, haksız kazanç sağlamak ve esrar bulundurmak” iddiasıyla 15 kişi yakalanmıştı.