Zorlu Holding’den Bilim Merkezi’ne destek

Bursa'ya yapılması planlanan Bilim ve Teknoloji Merkezi için destek protokolü, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu arasında imzalandı.

Bursa’ya yapılması planlanan Bilim ve Teknoloji Merkezi için destek protokolü, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu arasında imzalandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu’yu, Zorlu Holding’deki makamında ziyaret etti. Bursa’da yapılan çalışmalara, kent dinamiklerinin verdiği desteğin önemli olduğunu söyleyen Başkan Altepe, bilim ve teknoloji merkezinin de yine kent dinamiklerinin katkılarıyla hayata geçirildiğine işaret etti.
Zorlu Holding’in projeye ciddi destek verdiğini belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehri geliştirmeye, kentteki anıtsal yapıları ayağa kaldırmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin en güzel şekilde yetiştirilmesi ve eğitilmesi için Bursa’da örnek bir tesis olan Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Bu merkez, Bursa’nın yanı sıra tüm Marmara’ya ve hatta çevre illere de hizmet verecek.” dedi.

Başkan Altepe, Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde, gençlerin bilimsel çalışmaları bizzat deneyerek, görerek, uygulayarak yapabileceklerini belirtti. Altepe, dünya çapında gelişmiş ve 250 ayrı birimin bulunacağı merkezin Bursa’ya kazandırılacağının altını çizdi.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu da Zorlu Grubu olarak Mehmet Zorlu Vakfı adına Türkiye’nin farklı yerlerinde olduğu gibi Bursa’da eğitime ve sağlık gibi alanlara destek vermeye devam ettiklerini kaydetti. Bursa’ya kazandırılacak olan bilim ve teknoloji merkezinin çocukların, eğitim-öğretim hayatına, bilime ve yeni keşiflerin oluşmasına önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını anlatan Zorlu, yaklaşık 500 bin Euro, yani 1 milyon 100 bin TL katkı koyduklarını söyledi. Zorlu, projenin en iyi şekilde yürütüleceğini ve kentin tüm dinamiklerinin bu çalışmaya katkı sağlayacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.