Zübeydehanım Doğumevi’nde kapalı ameliyat

Bursa Zübeydehanım Doğumevi, Türk Jinekoloji ve Obsteteri Derneği (TJOD) Bursa Şubesi'nin 2013 yılı faaliyet toplantılarından birine ev sahipliği yaptı.

Bursa Zübeydehanım Doğumevi, Türk Jinekoloji ve Obsteteri Derneği (TJOD) Bursa Şubesi’nin 2013 yılı faaliyet toplantılarından birine ev sahipliği yaptı.

    Prof. Dr. Gürkan Uncu ve Doç. Dr. Kemal Özerkan’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, kapalı yöntem ameliyat ile myom çıkarma (Laparoskopik Myomektomi) ve kapalı yöntem ameliyat ile rahim alma (Laparoskopik Histerektomi) konuları tartışıldı. Ardından, ameliyathaneden toplantı salonuna canlı yayınla, interaktif katılımlı operasyonlara geçildi. Prof. Dr. Gürkan Uncu, Doç. Dr. Kemal Özerkan ve Op. Dr. Orhan Orhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen laparoskopik ameliyatlar, toplantı salonundaki katılımcı hekimler tarafından ilgiyle izlendi.

    Laparoskopik ameliyatların önemine değinen TJOD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Zübeydehanım Doğumevi doktorlarından Op. Dr. Orhan Orhan, hastanın karnına kesi yapılmadan, sadece birkaç adet delik açılarak yapılan kapalı ameliyat yöntemi hastalara büyük konfor sunduğunu dile getirdi. Hastaların ameliyat sonrası ağrılarının ve yara izlerinin daha az olduğunu ifade eden Dr. Orhan, gittikçe yaygınlaşmaya başlayan yöntemi hastanede uyguluyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

    Toplantıya ev sahipliği yapan Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Çetin Bakır ve Bursa Zübeydehanım Doğumevi Başhekimi Uz. Dr. Mürüvvet Dayıoğlu da böyle bir toplantının hastanelerinde gerçekleşmesinden büyük memnuniyet duyduklarını, hastalara en kaliteli hizmeti verebilmek ve tıptaki tüm yenilikleri hastalarımızın hizmetine sunabilmek için çaba sarf ettiklerini belirtti.