Akşener: Çarparım, yüzlerini yere yapıştırırım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen seçimlerde İYİ Parti’nin Kılıçdaroğlu için çalışmadığı iddialarına ateş püskürdü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir akrabasının düğünü için geldiği Bursa’da partisinin il teşkilatını ziyaret etti.

Burada açıklamalarda bulunan Akşener, bir seçim geçirdiklerini belirterek, “Bu seçimin sorumlusu hepimiziz. O masada oturan 6 kişidir. Ben sorumluluğumu partim adıma kabul ediyorum ama kabul etmediğim bir şey var. ‘İYİ Partililer çalışmadı’ dediler. Bu koskocaman kuyruklu bir yalandır. İYİ Parti’ye oy vermeyi düşünenlerin önemli bir kısmı kızdı ve gitti onlara saygım sonsuz ama İYİ Parti’yi cezalandıranlar Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediler. Bize de oy vermediler. Yüzde 15’lerin 17’lerin konuşulduğu bir süreçte yuvarlarsak yüzde 10’luk oy aldıysak üstü zaten bizi cezalandırmıştır. Ama bize verilen oyla diğer partileri toplayın. İşte bizim seçmenimizin sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na samimiyetle çalıştığını gösteriyor. Bana canlarının istediğini söylüyorlar ama partililerime, arkadaşlarıma saygısızlık edeni çarparım, yüzlerini yere yapıştırırım” dedi.

‘Kaç kilo ettiğimizi göreceğiz’

Yerel seçimlerin startını da veren Akşener, “Bugün burada vira bismillah diyoruz. Bu seçimlere her bir yerde tek başınıza girecek gibi hazırlanacağız. Bu netlikte söylüyorum. Biz hür ve müstakil bir siyasi parti olarak bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini paylaşacağız, tarttıracağız, göreceğiz. Çok çalışacağız, kaç kilo ediyoruz göreceğiz. Sonuç neyse; artıysa hepimizindir, eksiyse de sorumlu benimdir. Gereğini yapacağım” ifadelerini kullandı.