Aziz Yıldırım: Direnişin ateşin yakan Fenerbahçe’nin kendisidir

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz sürecine değindi ve direnişin ateşini yakanın Fenerbahçe’nin kendisi olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım, “Direnişin ateşini yakan Fenerbahçe’nin kendisidir. Ben değilim.” dedi.

fenerbahçe Gönüllüleri Derneği, Caddebostan Kültür Merkezi’nde ‘3 Temmuz’un dünü, bugünü, yarını’ adlı panel düzenledi.

Panele Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, Teknik Direktör Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin eski yöneticileri ve çok sayıda Fenerbahçeli katıldı. Program Aziz Yıldırım’ın başkanlık dönemi ve 3 Temmuz sürecine ait zamanları içeren video gösterimi ile başladı. Oturum, katılımcıların sunumları ile devam etti.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasını sağladık”

Panelde konuşma yapan Aziz Yıldırım, “Bunun acısını ileride daha çok yaşayacağız. Fenerbahçe ne yaptı, direnişin ateşini yakan Fenerbahçe’nin kendisidir. Ben değilim, ben de buranın bir bireyiyim. Ben giderdim, o günkü şartlarda. Belki başkası olsa aynı direnişi yapardı, yapmazdı, bilemem. Ama ben vardım, o ateşi sizlerle beraber yaktık.” ifadelerini kullandı.

“Başkanlıkla ilgili bir düşüncem yok”

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı ile ilgili de konuşan Yıldırım, “5 sene önce söyledim, buradan üzülerek gidersiniz dedim. Bunların hepsini yaşadık. Bugün de söylüyorum, Fenerbahçe parçalanmasın, bölünmesin, birlik ve beraberlik içerisinde olun. Benim şahsımın Fenerbahçe başkanlığıyla ilgili bir düşüncesi yok bunu bilin yani. Buraya kızımı alıp geldim, mutluyum” şeklinde konuştu.