Bahçeli başkanlığında kritik toplantı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den kritik görüşmeler.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu ile bir araya gelecek.

Bahçeli başkanlığındaki ortak toplantıda, partinin kongre süreci ve Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik çalışmalar değerlendirilecek.

Bahçeli, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası ilk MYK, MDK ortak toplantısını 19 Haziran’da yapmıştı. Bahçeli başkanlığında gerçekleşecek bugünkü ortak toplantı, saat 14.00’de başlayacak. Basına kapalı yapılacak toplantıda, MHP’nin şu an devam eden il ve ilçe kongrelerinin yanı sıra, büyük kurultay takvimi de ele alınacak. Bahçeli daha önce büyük kurultayın tarihine ilişkin olarak en geç 17 Mart 2024 tarihine kadar yapılacağı mesajını vermişti. Bahçeli, bu tarihin öne alınıp alınmayacağına yönelik soru üzerine, son kurultayın 18 Mart 2021’de yapıldığına gönderme yaparak, “yetkili organlarımızla, bu konuda mahalli idareler seçimini de düşünerek ötelemeyeceğimize göre, ‘Erken mi yapalım, yoksa zamanında mı yapalım? diye konuşacağız. ‘Erken yapalım’ dersek seçimin (takviminin) başladığı tarihten önce olması lazım. ‘Zamanında’ dersek de daha evvelden 18 Mart 2021’de yaptığımız için şimdi 17 Mart 2024’te kurultayımızı yapmak durumundayız. Bu, yasanın öngörmüş olduğu hedeftir. Bunu yapmak mecburiyetindesiniz” ifadelerini kullanmıştı.