Bahçeli: Cami ne kadar bizimse Cemevi de bizimdir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Devlet Bahçeli Eskişehir’de ‘Aziz Milletim Sıra Sende’ mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında CHP liderine tepki gösteren Bahçeli, “Terörist Demirtaş ne diyorsa Kemal Kılıçdaroğlu aynısını tekrarlamaktadır. Bunlar küresel emperyalistlerin dayatmalarına boyun eğmişlerdir.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun alevi çıkışına ilişkin konuşan Bahçeli, “Cami ne kadar bizimse, Cem Evi de bizimdir.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli Eskişehir’de ‘Aziz Milletim Sıra Sende’ mitinginde konuştu. Eskişehir’de seçmenle buluşan Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun alevi çıkışına tepki göstererek, “Kılıçdaroğlu, bir kez olsun mertçe teklif ve temennilerini paylaştı mı? Alevi kardeşlerimizi siyaset malzemesi yapmaktan başka ne yaptı?” diye sordu. Bahçeli, “Cami ne kadar bizimse, Cemevi de bizimdir. Saz bizimdir, söz bizimdir. Hep dedik, yine diyoruz. Cemevi inanç ve kültür hayatımızın vazgeçilmez bir yeridir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin konuşmalarında öne çıkan başlıklar:

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sahiplenecek misiniz? Yola devam diyecek misiniz? Doğru zaman, doğru adam, 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan. Eskişehir Milletvekili adaylarımızı tam kadro olarak TBMM’de görmek istiyorum. Ezberleri hep birlikte bozalım. Eskişehir’in makus talihini hep birlikte değiştirelim. CHP’ye gönül veren kardeşlerim, MHP’de birleşelim. Zilletin dürüstlüğü yoktur. Kılıçdaroğlu etnik ve mezhepçilik yapmıştır. Kürt kökenli kardeşlerim Türk Milleti’nin şerefli kardeşleridir.

“DEMİRTAŞ NE DİYORSA KILIÇDAROĞLU AYNISINI TEKARLAMAKTADIR”
Kürt kökenli kardeşlerim ile bölücü terör örgütü PKK’nın en küçük bağı ve bağlantısı yoktur. Terörist Demirtaş ne diyorsa Kemal Kılıçdaroğlu aynısını tekrarlamaktadır. Bunlar küresel emperyalistlerin dayatmalarına boyun eğmişlerdir. Türk ile Kürt kardeştir. Bölücü ve şifreli mesajlar ile ayırmak isteyenler kalleştir. Kardeşliğimiz üzerinde hesap yapanlara müsamaha gösteremeyiz. Kandil’e yuvalanmış terör örgütünün elebaşları Kılıçdaroğlu’na açıktan destek veriyor. Türk Milleti ve Türkiye’den intikam almak için fırsat kollayanlar aynı sırada kuyruğa giriyor.

Bugünkü CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz? Emperyalizm ve oyunlarına karşı beraber miyiz? Ebedi kardeşliğimizi beraber savunacak mıyız? MHP’ye, Cumhur İttifakı’na ve Recep Tayyip Erdoğan’a ‘evet’ mi?

“CAMİ NE KADAR BİZİMSE CEMEVİ DE BİZİMDİR”
Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimiz bizim canımızdır. Cami ne kadar bizimse, Cemevi de bizimdir. Saz bizimdir, söz bizimdir. Hep dedik, yine diyoruz. Cemevi inanç ve kültür hayatımızın vazgeçilmez bir yeridir. Cemevi’ni Alevi kardeşlerimiz ibadethane görüyorlarsa ki, öyledir. Endişeye kapılacak bir şey yoktur. Bizim samimi görüş ve değerlendirmelerimiz bunlardır. Kılıçdaroğlu, bir kez olsun mertçe teklif ve temennilerini paylaştı mı? Alevi kardeşlerimizi siyaset malzemesi yapmaktan başka ne yaptı? 14 Mayıs’ta sandığa gittiğimizde milli birlik ve kardeşliğimize destek verecek misiniz? Kılıçdaroğlu’na bedel ödetecek misiniz? CHP, İYİ Parti ve diğerlerine hesap soracak mısınız?