Bahçeli: Yeminlerine sadık kalmalarını bekliyorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli vekillere çağrıda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında milletvekillerine seslendi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; TBMM üyeleri olarak millet hizmetine başlarken ettiğimiz yemin kuşkusuz paha biçilemez ve bağlayıcıdır. Tam tersi davranışlar bu yemininin sembolik bir seromoniye dönüşmesini sağlayacaktır.

Siz değerli arkadaşlarım başta olmak üzere bütün milletvekillerimizin ettikleri yemişnlerine sadık kalmalarını bekliyorum.

Türkiye siyasi kriz yıllarını geride bırakmıştır. Sert gerilimler ve gergin bekleyişler ömrünü doldurmuştur. Kurulamayan, kurulsa bile yürüuyemen koalisyon hükümetlerinden eser kalmamıştır.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi aynı zamanda referandum olarak gören ve gösteren partiler tarihin yanlış yerinde konuşlanmışlar ve kaybetmişlerdir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geride kalan iki seçimde de güçlenerek çıkmıştır. Yeni sistemde hükümet bizzat millettir, millet de hür ve egemendir.