Çavuşoğlu: Almanya’nın maalesef sicili temiz değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'da yaşanan olaya tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan Türk seyahat acentesine yapılan kundaklama girişimine tepki gösterdi.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’nın Stutgart kentindeki Türk seyahat acentesine kundaklama girişimine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, “Bugün Stuttgart’ta bulunan bir Türk seyahat acentesine kundaklama girişiminde bulunulmuştur. Olayda yalnızca maddi zarar meydana gelmiştir. Aradım, geçmiş olsun dedim. ‘Devletimiz yanında’ dedik. ‘Şikayette bulundunuz mu’ diye sorduk, takipçisi olacağımızı söyledim. Vatandaş şunu söyledi, burası çok önemli; ‘Sayın Bakanım, ben bunlara güvenmiyorum ki. Bugüne kadar bize yönelik PKK’nın, özellikle ırkçıların saldırılarının hangisinin hesabı soruldu. Hangisi aydınlatıldı, o yüzden güvenmiyorum bunlara’ dedi. Gerçekten de öyle. Kaç ırkçı saldırı oldu, camilere saldırı oldu. Vatandaşlarımızı taradılar, öldürdüler. Hiçbirisi aydınlatılmıyor. Benim Almanya karşıtlığım yok ama Almanya’nın bu konularda maalesef sicili temiz değil” diye konuştu.