Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST'e katıldı.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu istirahate çekilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST’e katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte üçüncü gününde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda devam eden TEKNOFEST’e katılıyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST, üçüncü gününde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile birlikte festival alanını ziyaret ediyor.

TEKNOFEST’te konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

İlham Bey işin başından itibaren Pazarcık merkezli depremde bizleri hiç yalnız bırakmadı. İlk andan itibaren arama kurtarma ekipleri bizimle beraber oldu. İlham kardeşim Kahramanmaraş’a bin kalıcı konut sözü verdi. Temel betonlarını döküyoruz. İlham gardaşım da diyor ki bir senede bitmesi lazım.

Bu yıl TEKNOFEST bir başka güzel. Tüm genç yüreklere selamlarımı gönderiyorum. Genç kardeşlerimin tamamını buradan sevgiyle selamlıyorum. Aliyev’e katılımlarından dolayı bilhassa teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Libya Başbakanı’na da teşekkür ediyorum. TEKNOFEST hamdolsun kendi alanında bir markaya dönüştü. Geçen sene Bakü’de TEKNOFEST sevincini yaşadık.

ALİYEV: TÜRKİYE BÖLGEMİZDE BARIŞIN İSTİKRARIN VE GÜVENLİĞİN GARANTÖRÜDÜR

Törende konuşma yapan Aliyev, “Türkiye bölgemizde barışın, istikrarın ve güvenliğin garantörüdür. Kızıl Elma havada, Altay ve Togg burada, Anadolu denizde. Bugünkü Türkiye budur.” dedi.