Cumhurbaşkanı’ndan emekli maaşlarıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan emekli maaşlarıyla ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turu sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan emekli ve memur zamlarıyla ilgili yıl sonunu işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar ve BAE ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI AÇIKLAMASI
Son Dakika Haberi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli ve memur zamlarıyla ilgili açıklamasında “Emekliler noktasında da yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu. Memura, işçiye ve emekliye bütçe şartlarını zorlayarak yapabileceğimiz en iyi zammı yaptık. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğimize dair söz verdik ve şu ana kadar da ezdirmedik. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize enflasyon zammına ilave refah payı verilerek zam oranını yüzde 25’e yükselttik. Memur emeklilerine de aynı şekilde yüzde 25 oranında zam yapıldı. Enflasyonun üzerinde artışlar yapıldı. Biz memurumuza, çalışanımıza, emeklimize bu zamları yaparken, bazı fırsatçı, açgözlüler de adeta vatandaşın cebine elini uzatıyor. Bu fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Ticaret Bakanlığımız, denetimlerini sıklaştırdı, cezai işlemleri artırıyoruz.” dedi.