Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışı ziyaretlerine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışı ziyaretlerine başlıyor. Erdoğan, bugün Kıbrıs’a, yarın ise Azerbaycan’a ziyaret gerçekleştirecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştirmek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TUR” uçağıyla saat 11.40’da Atatürk Havalimanı’ndan KKTC’ye hareket etti.

Apronda askeri tören kıtasını selamlayan Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve diğer yetkililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de

Erdoğan’ın uçağı, saat 13.00’te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa’ya indi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ersin Tatar tarafından resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen resmi karşılamada Erdoğan ve Tatar’ın tören alanındaki yerlerini almalarının ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıtasını “Merhaba asker” diyerek selamladı. Daha sonra Erdoğan ve Tatar, heyetlerini birbirlerine takdim etti.

Törenden sonra baş başa görüşmeye geçen Erdoğan ve Tatar, heyetler arası çalışma yemeğinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KKTC ziyaretinde ikili münasebetlere dair tüm kulvarlarda atılacak adımlar hakkında fikir teatisinde bulunulacak, Ada’da yaşanan gelişmeler bölgesel ve küresel boyutlarıyla ayrıntılı şekilde ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lefkoşa Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti

Yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurt dışı ziyareti için KKTC’nin başkenti Lefkoşa’ya gelen Erdoğan, Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti.

Anıta çelenk bırakan ve anıt özel defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.