HÜDA PAR Genel Başkanı: Sorunun çözümü Ankara’dır

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan açıklama geldi.

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, 28 Mayıs seçimlerini değerlendirdi.

AK Parti listelerinden gösterdikleri 4 adayın seçildiğini belirten Zekeriya Yapıcıoğlu, “Sorunların çözüm adresi Ankara’dır. Milletimizin sorunlarının çözüm adresi ne Washington ne Brüksel ne Tel Aviv ne Kandil ne de başka bir yerdir” diye konuştu.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur sonucunu parti genel merkezinde değerlendirdi. Kesin olmayan sonuçlara göre 28 Mayıs seçimini önde tamamlayan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesini kutlayan Yapıcıoğlu, “Seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanımız Allah’a hamdolsun halkımızın desteği ile seçilmiştir“ diye konuştu.

Yapıcıoğlu, seçim sonuçlarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından kesinleşmesinden sonra icraata başlanılması gerektiği vurgusunu yaptı.

Yapıcıoğlu, kendilerini eleştirenlere karşı da şu cevabı verdi: “Kendileri gibi düşünmeyenleri düşmanlaştıranların bu sonuçlar üzerinde düşünüp ders çıkarmış olduklarını, kutuplaştırıcı veötekileştirici bir siyasi anlayışla bir yere varılamayacağını görmüş ve anlamış olduklarını umuyoruz”

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ANKARA’DIR”
Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti listelerinden HÜDA PAR’ı temsilen 4 aday gösterdiklerini ve hepsinin seçildiğini kaydeden Yapıcıoğlu, seçim sonuçlarından herkese çok mesaj çıktığını vurgulayarak, “Sorunların çözüm adresi Ankara’dır. Milletimizin sorunlarının çözüm adresi ne Washington ne Brüksel ne Tel Aviv ne Kandil ne de başka bir yerdir” değerlendirmesinde bulundu.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, basın toplantısını soru almadan bitirdi.