Mahsun Kırmızıgül: Bergen beni dinler ağlardı

Ünlü isim Mahsun Kırmızıgül, Bergen ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bodrum’da basın mensuplarına konuşan Mahsun Kırmızıgül, kariyerinin ilk yıllarına değindi ve Bergen’in kendisini dinlerken ağladığını belirtti.

Mahsun Kırmızıgül, Bodrum Yalıkavak’taki bir restoranda konser verdi. Ünlü isim, kariyerinin ilk zamanlarından bir anısını anlatarak samimi açıklamalarda bulundu.

Bodrum Yalıkavak’ta bir mekanda sahne alan Mahsun Kırmızıgül Bergen’in ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’ şarkısını söyledi ve kariyerinin ilk zamanlarıyla ilgili anısını anlattı: “12 yaşımda su satarak bisiklet almıştım. Onu da satarak ilk amatör albümümü çıkarmıştım. İstanbul’dan bir yapımcı beğendi.İlk sahne tecrübelerimi Bergen’le yaşadım ve yeri çok ayrıdır. Her şarkı söylediğimde Bergen ağlardı ve bana, ‘Sakın bu işi bırakma. Allah vergisi bir sesin var’ derdi.”

Yıllar önce müziği bırakarak sinemaya yönelen çektiği ve oynadığı filmlerle adından söz ettiren Mahsun Kırmızıgül, 16 yıl aradan sonra geçtiğimiz yıl müziğe geri dönmüştü. ‘Psikoloji-Beni Adım İsyan’ adlı parçasıyla sevenleriyle buluşmaya hazırlanan ünlü sanatçı, geçtiğimiz ay Levent’deki ofisinde yeni şarkısının tanıtımı için basın mensuplarıyla bir araya gelmişti.

Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Kırmızıgül; “Şarkının iki ismi var. ‘Pskiloji ve Benim Adım İsyan’. “Yıllar önce Dinle’yi çıkardığımda etrafımdakiler burun kıvırıp ‘Sanki sana göre değil’ demişlerdi ama zaman beni haklı çıkardı ve ‘Dinle’ şarkısı üzerinden yıllar geçmesine rağmen düğünlerde, gece kulüplerinde ve Dünya’nın dört bir yanında hala sevilerek dinleniyor. Bu yeni şarkım da ‘Dinle’ gibi” demişti. Kırmızıgül, sözlerine; “Aslında bu yaz bir şey çıkacak mı diye sanatçı arkadaşlarımı bekledim ama slow ağırlıklı hareketli olmayan parçaları tercih ettiler.”

“Herkesi sarsan hareketli bir şarkı çıkaramadılar. Ben de bu şarkıyı çıkarmaya karar verdim. Şarkıyı gördüklerimden etkilenerek yazdım. 4 Ağustos’ta Dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşacak” şeklinde devam etmişti.

Mahsun Kırmızıgül, muhabirlerin “Müziğe uzun süre ara vermenizin pişmanlığını yaşıyor musunuz?” sorusuna şöyle yanıt vermişti: “Ses telleri uzun zaman şarkı söylemeyince baya paslanmıştı. Yeni yeni kendimi bulmaya başladım. 16 yıl ara vermeseydim müziğe en az 50-60 şarkım daha vardı.”

“İşin dijitale kaymasıyla müzik sektöründeki insanlar istediği geliri elde edemiyor. Biz albüm çıkarttığımızda milyon dolarlar kazanıyorduk. Şimdi gerçekten müzik endüstrisi ürettiklerinin karşılığını alamıyor. Sanatçılar birbirlerini kıskanır. Ben mesela güzel bir beste dinlediğimde keşke ben de yapabilseydim diyordum. Bu hepimizin doğasında var. Belki ben de iyi şeyler üretseydim ara vermeyip sanatçı arkadaşlarım da daha iyisini üretmeye çalışacaktı. Tek pişmanlığım bu diyebilirim.”