Melek Mosso özür diledi

Sevilen şarkıcı Melek Mosso, sahnede yaptığı açıklamasında önceki konuşmasına açıklık getirdi.

Sevilen şarkıcı Melek Mosso, İstanbul’da katıldığı ödül töreninde yaptığı açıklamasından dolayı özür diledi.

Melek Mosso’nun Tekirdağ’da AKP’li Süleymanpaşa Belediyesi’nin organize ettiği ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’ndeki konserinin iptal edildiği iddia edilmişti.

Söz konusu iddiların doğru olmadığı festivalin organizatörü tarafından dile getirilmişti.

Melek Mosso, yaptığı konuşmayla ilgili şu açıklamayı yaparak özür dilemişti:

‘Seçim kombini’ diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir. Tanımayanlara da ben açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum. Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi… Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri… Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem.

Melek Mosso, 57’nci Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin son gününde çıktığı sahnede de özür diledi.

“HELALLEŞMEK İSTİYORUM”

Sahneye çıkarak ilk şarkısını seslendirdikten sonra sonra açıklamada bulunan Melek Mosso, “Hemen bir konuya değinip, güzelce sizlerle helalleşmek istiyorum. Son bir haftadır gündemi yersizce meşgul ettiğimin çok farkındayım ve bunun için çok çok üzgünüm. Öncelikle bilin isterim ki; bizler kim, ne söylerse söylesin asla ayrışan, asla birbiriyle düşman olan bir millet değiliz. Kim, ne yaparsa yapsın asla böyle bir millet olmayacağız. Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz. Ben, kuzenini bir kadın cinayetine kurban vermiş bir kız çocuğu olarak bir şeyler söylemek istedim. Kadın cinayetlerini, kadın tacizlerine ses çıkarmak istedim. Anlıyorum ki başka yerlere çekildi. Başka şekilde anlaşıldı ama şunu belirtmek isterim ki buna da inanıyorum; bu acılar siyaset üstü acılardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın, bundan sonra bununla ilgili en sert uygulamaları, en sert düzenlemelerini yapacağına inanıyorum, can-ı gönülden bir kadın olarak” dedi.