Rusya’dan Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt: Şiddetle reddiyoruz

Rusya'dan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt geldi.

Rusya’dan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun seçime müdahale edildiği iddialarına yanıt geldi.

Kremlin, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’deki seçimlere Rusya karışıyor” iddialarına yanıt verdi.

Kremlin’den, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”Rus Dostlarımız, dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, deep fake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız.” açıklamasına yanıt geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”Sevgili Rus Dostlarımız, dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, deep fake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız. Eğer 15 Mayıs sonrası dostluğumuzun devamını istiyorsanız, elinizi Türk’ün devletinden çekin.” çağrısına Rusya’dan yanıt geldi.

Kremlin’den yapılan açıklamada ”Türkiye’deki seçimlere müdahale ettiğimiz yönündeki açıklamanın gerekçesini bilmiyoruz ve buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Bu iddiaları Kılıçdaroğlu’na iletenler yalancıdır.” denildi.

“BUNUN NEREDEN ÇIKTIĞINI BİLMİYORUZ”

CNN Türk yayınına bağlanan gazeteci Siyamend Kaçmaz Rusya’nın yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Kaçmaz’ın açıklamaları şöyle; Aslında dün Kılıçdaroğlu’nun twiti sonrası Rus basınında bu haber kullanıldı. Az önce Kremlin’den bir açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov, ‘Biz Ankara ile ilişkilerimize değer veriyoruz. Değerli bir konuma geldik. Bizim hiçbir şekilde Türkiye’deki seçimlere müdahale etmemiz söz konusu değil. Bunun nereden çıktığını da bilmiyoruz.’ ifadesini kullandı.

Gazetecilerin kendisine Erdoğan ile bir görüşme yapıp yapmayacağı soruldu. Bununla ilgili bir program olmadığını ama ‘Gerekirse ayarlanabilir’ ifadesini kullandı. Rusya hiçbir şekilde o iddiaları kabul etmiyor diyebiliriz.