Ünlü oyuncu babasının cenazesine neden gitmedi?

Ünlü oyuncu Ayça Bingöl'ün babasının cenazesine neden gitmediği merak konusu oldu.

Ekranların sevilen oyuncularından Ayça Bingöl, babasının cenazesine neden gitmediğini ilk kez açıkladı.

Son olarak ‘Yürek Çıkmazı’ dizisinde yer alan oyuncu Ayça Bingöl, NTV ekranlarında yayınlanan, Ahmet Mümtaz Taylan’ın sunduğu ‘Empati’ programının konuğu oldu. Bingöl programda, babasının cenazesine gitmediğini açıkladı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Bingöl, “Karnımda 2 bebek varken çok acayip bir karar vermek zorunda kaldım. Benim hamileliğim çok riskliydi, hastanede yatıyordum, hiç kalkmadan, kıpırdamadan yatmam gerekiyordu, 13 hafta yattım hastanede. Babam hastaydı, ben hastanedeyken yoğun bakıma alındı ve vefat etti. Doktorum ‘cenazeye gitmene izin veremem ama gideceğim diyorsan gidersin, tutamam. Biz seni haftalardır kıpırdamadan yatırıyoruz” dedi.

Ayça Bingöl sözlerine şöyle devam etti:

“Film gibi, ama gerçekten bir saniye bile düşünmedim karar verirken. Gitmedim. Babamın da asla tasvip etmeyeceğine o kadar eminim ki, bu konuyla ilgili hiçbir suç, hiçbir yük taşımıyorum üzerimde. Doğru olanı yaptığıma inanıyorum. Bir tarafta ölüm bir tarafta yaşam varsa biz her koşulda yaşamı seçiyoruz. Burada enteresan olan o vicdan azabını yaşamamak.”