Yunanistan’daki yangınlarda 18 kişinin cesedi bulundu

Yunanistan'ın Dadia Ormanı'nda süren yangınlarda 18 kişinin cesedi bulundu.

Komşudan acı haber geldi. Yunanistan’ın Dadia Ormanı’nda süren yangınlarda 18 kişinin cesedi bulundu.

Geçtiğimiz Cumartesi gününden beri Yunanistan’ın Dadia Ormanı’nda devam eden yangınlarda 18 kişinin cesedi bulundu.

Yunanistan’ın Dedeğaç bölgesi ve Atina’da çıkan orman yangınları bölgedeki rüzgar nedeniyle şiddetini artırarak devam ettiriyor. Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Vasilis Kikilias yaptığı açıklamada, son 48 saat ve gelecek 48 saatin şiddetli rüzgar ve yüksek sıcaklıklar nedeniyle kritik olduğunu belirterek, gece yarısından bu yana 53 farklı noktada yangın çıktığını söyledi.

Dedeağaç, Gümülcine, Kavala, Orestiada, Viotia bölgeleri ve Eğriboz Adası’ndaki birçok köyde tahliye emri verildi. Viotia bölgesinde hayvanları alevlerden kurtarmaya çalışan bir kişinin dumandan etkilenerek hayatını kaybettiği, Kavala bölgesinin kuzeyinde ise yaralanan iki itfaiyecinin hastanede kaldırıldığı öğrenildi.

BATI TRAKYA 4 GÜNDÜR YANIYOR
Ulusal itfaiye teşkilatı sözcüsü Ioannis Artopios yaptığı açıklamada, Türkiye sınırına yakın Dedeağaç’ta 4 gündür devam eden yangınlara 200’den fazla itfaiyeci ve 17 uçak ile müdahale edildiğini, yangın söndürme çalışmalarına ordunun yanı sıra gönüllülerin de katıldığını belirtti.

YEREL BASIN ‘SON DAKİKA’ GEÇTİ: 18 ÖLÜ
Yunan medyasında çıkan haberlerde Cumartesi gününden bu yana Dadia ormanlarında devam eden yangında iki farklı bölgede çok sayıda cesedin bulunduğu yazıldı.