CHP Sözcüsü’nden yerel seçime dair açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Faik Öztrak, yerel seçime dair konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Faik Öztrak, partisinin yerel seçimlerde oy artıracağını söyledi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Mayıs seçimlerini kazanamadıkları için üzgün olduklarını belirterek, “Ama vakit yılgınlık vakti değil. Kongrelerimizle örgütlerimizi ülke çapında hızla yenilerken, yerel seçimlere de hızla hazırlanıyoruz… Ayağa kalkacağız, eksikleri gidereceğiz, hataları telafi edeceğiz, yenileneceğiz ve yerel seçimlerde 25 milyonu, 35 milyona çıkaracağız” dedi.

MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Öztrak, özetle şunları söyledi:

KAPI ARKASINA SAKLANMAYIN: Akbelen’deki çevre katliamını görüşmek için talebimiz üzerine Meclis toplanıyor. Bu defa AK Parti vekilleri, çocuklar gibi kapıların arkasına saklanmasınlar. Millet inim inim inlerken tatillerinden vazgeçsinler de, Meclis çalışmaya başlasın. İşleri sarayın keyfine bırakmayalım.

PAZAR YERİ YANGIN YERİ: Eyüpsultan Kaymakamlığı, İstanbul örgütümüzün zam sergisini yasakladı. Kaymakamlık kararında, serginin “mitinge dönüşebileceğini, güvenlik yönünden sakıncalı olacağını” söylemiş. Anlaşılan hükümet değil ama kaymakam, milletin asabını ne kadar bozduklarının farkında. Yasaklar bizi yıldırmaz. Kadın kollarımız “Pazar Yeri Yangın Yeri” projesini başlattı. 81 il ve 973 ilçede semt pazarlarında açılacak stantlarda, mutfaktaki yangının sebebinin hükümet olduğunu anlatacaklar.