Talisca’nın yıllık maliyeti belli oldu

Tecrübeli oyuncu Anderson Talisca'nın yıllık maliyeti belli oldu.

Beşiktaş taraftarının ısrarla istediği tecrübeli oyuncu Anderson Talisca’nın yıllık maliyeti belli oldu.

Adı Beşiktaş’la anılan Anderson Talisca’nın maliyeti cep yakıyor. Al-Nassr’dan ayrılmayacağını duyuran Anderson Talisca’nın yıllık maliyetinin en az 30 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

Beşiktaş’ta Anderson Talisca heyecanı başlamadan bitti. Şenol Güneş’in açıklamaları sonrası Siyah-Beyazlı taraftarları yeniden Anderson Talisca heyecanı sararken, oyuncu cephesinden kötü haber geldi.

Transfer iddialarının ayyuka çıkmasının ardından Brezilyalı futbolcu sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayarak kapıları kapattı. Al-Nassr’dan ayrılmayacağını belirten Anderson Talisca, yeni sezona odaklandığını bildirdi.

Öte yandan Anderson Talisca’nın maliyeti de transferin önündeki bir diğer engeldi. Hürriyet’in haberine göre Brezilyalı futbolcunun bonservisi 15 milyon Euro. Talisca’nın Suudi ekibinden aldığı maaş ise yıllık 10 milyon Euro.

Yıllık maliyeti 30 milyon euronun üzerinde
Olası bir transfer durumunda imza parası ve menajer komisyonları da dahil Anderson Talisca’nın yıllık maliyetinin 30 milyon Euro’yu aştığı haber detayında vurgulandı.

Talisca’nın istatistikleri
Geride bıraktığımız sezonda Suudi Arabistan liginde 23 maça çıkan 29 yaşındaki futbolcu, 20 gol 2 asistlik katkı vermişti.

Anderson Talisca nisan ayı başında Al-Nassr ile 3 yıllık yeni sözleşme imzalamıştı.