TBMM Başkanı: Zaferimiz kutlu olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, 30 Ağustos nedeniyle mesaj yayımladı.

30 Ağustos dolayısıyla mesaj yayımlayan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “30 Ağustos; bizler için vatan aşkıyla yeniden doğuşun, bu topraklarda ebediyen özgürce varoluşun günüdür. Zaferimiz kutlu olsun…” dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 30 Ağustos dolayısıyla mesaj yayımladı. “Mazisi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin ebedi istiklâlini kazandığı gün olarak tarihe geçen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümüne erişmenin haklı onurunu ve gururunu yaşıyoruz.” diyen Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

30 Ağustos; vatanı, bayrağı, istikbâli, ezanı için hiç düşünmeden “Ya İstiklâl Ya Ölüm” diyen ecdadımızın kahramanlık destanı, bağımsızlık nişanesidir. 30 Ağustos; bizler için vatan aşkıyla yeniden doğuşun, bu topraklarda ebediyen özgürce varoluşun günüdür. Zaferimiz kutlu olsun…

Allah’a hamdolsun ki tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen milletimizin bir asır önce tüm dünyaya gösterdiği bu onurlu duruş, bugün “Güçlü ve Büyük Türkiye” yolundaki yegâne dayanağımız ve ilham kaynağımızdır.

Bu gurur gününde, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve ezelden ebede bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum.