Ali Koç duyurdu! Heykeli dikilecek

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Eda Erdem'in heykelinin dikileceğini duyurdu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı ve Fenerbahçe oyuncusu Eda Erdem’in heykelinin dikileceğini duyurdu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün olağanüstü tüzük tadili genel kurul toplantısı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Genel kurulda konuşma gerçekleştiren Ali Koç, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı ve Fenerbahçe sporucusu Eda Erdem’in heykelinin dikileceğini açıkladı.

Ali Koç, Filenin Sultanları’nın CEV Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısını kutlarken A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda forma giyen Fenerbahçeli voleybolcular Eda Erdem, Gizem Örge, Aslı Kalaç ve Melissa Vargas’ı özel olarak kutladı. Ali Koç’un konuşmalarını gerçekleştirdiği anlarda kongre üyeleri ismi sayılan voleybolcuları ve Filenin Sultanları’nı coşkuyla alkışladı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kaptan Eda Erdem’in heykelinin dikileceğini duyurdu. Ali Koç, “Yönetim kuruluyla yaptığımız istişareler sonucunda Lefter, Can Bartu ve Alex’in ardından Eda Erdem’in de heykeli dikilecek. Kendisi de bilmiyordu şu an öğrendi. Japonya’ya gidiyorlar. Fenerbahçe sadece futbol kulübü değil spor kulübüdür.” ifadelerini kulladı.

DERNEK ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Milli takımda ve Fenerbahçe’de onlarca kupa kazanan Eda Erdem, Türk halkının kalbine taht kurdu. İstanbul Fenerbahçeliler Derneği, tecrübeli voleybolcu için heykel kampanyası başlattı.

Dernek, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Gelin hep beraber TŪRKİYE’de bir ilki gerçekleştirelim. Dūnyanın en būyūk takımının kaptanı Eda ERDEM DÜNDAR’ın heykelini yapalım. Kadın ve başarılı sporcu olarak TÙRKÌYE’de bir ilk olacaktır. Būtūn FENERBAHÇE Derneklerimiz ile beraber gerçekleştirelim.”

EDA ERDEM’İN FENERBAHÇE BAŞARILARI

Ayrıca sarı-lacivertli forma altında 3 Kupa Voley ve 4 Şampiyonlar Kupası’nda da başarıya ulaştı. 2008-2023 arası Fenerbahçe’de tam 16 kupa kazanan Eda Erdem, birçok bireysel ödüle de layık görüldü. 2023 Sultanlar Ligi en iyi orta oyuncusu, 2017 Sultanlar Ligi en iyi orta oyuncusu, 2017 Kupa Voley en değerli oyuncu, 2016 CEV Şampiyonlar Ligi en iyi orta oyuncusu, 2016 1. Lig en iyi orta oyuncusu, 2014 1. Ligi en iyi blokör, 2011 1. Lig en iyi smaçör, 2009 Süper Kupa MVP ödülleri dikkat çekiyor.