Bahçeli’den imar rantı iddialarına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli'den imar rantı iddialarına tepki yükseldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, Çanakkale’de yaşanan yangınla ilgili ortaya atılan imar rantı iddialarına tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çanakkale’de 2 gündür süren orman yangınıyla ilgili açıklama yaptı.

Çanakkale’nin merkeze bağlı Kayadere köyü yakınındaki ormanlık alanda dün saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve diğer kurumların araçlarıyla müdahale edilmeye başlandı.

Yangınla mücadele sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den açıklamalar geldi.

EGE’NİN İKİ YAKASI TUTUŞTU

Bahçeli’nin sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar şöyle: Çanakkale sadece bir şehrin adı değil, bir hilal uğruna kara toprağın koynunda sere serpe uzanıp yatan aziz şehitlerimizin mukaddes yadigarı, tarihin en büyük şehitlik anıtıdır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan köşesinde dün öğle saatlerinde çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle çok geniş bir alana yayılmıştır. Üzülerek ifade etmeliyim ki, Ege’nin iki yakası tutuşmuştur.

MÜCADELE SÜRECEK

Tesellimiz, şu ana kadar can kaybının olmamasının yanında, alevlerin çok şükür önünün kesilmesidir. Devlet bütün imkanlarıyla yangın sahasındadır. 1500 hektarlık alana havadan ve karadan seferberlik ruhuyla müdahale edilmektedir. 9 köyümüzün tedbir amaçlı tahliyesi sağlanmıştır. Allah’ın izniyle son kıvılcımın söndürülmesine kadar mücadele sürecektir.

SEFİL VE ŞEREFSİZ BİR BÜHTAN

Elbette yangınların nasıl ve neden çıktığı ilerleyen günlerde ayrıntısıyla tespit edilecektir. Ancak sosyal medyaya üşüşmüş bazı alçakların yangının imar rantı gayesiyle çıkarıldığını iddia etmeleri sefil ve şerefsiz bir bühtandır. Böylesi zamanlarda ortalığı bulandıranların deşifre edilip yakalarından tutulması hukuk ve demokrasi namusunun da bir gereğidir.

ESKİSİ GİBİ YEŞİLE BÜRÜNECEĞİNE İNANIYORUM

Bahse konu yangından dolayı zarar-ziyan içinde olan yöre insanımıza geçmiş olsun dileklerimi özellikle iletiyor, yanan ormanlık alanların eskisi gibi yine yeşile bürüneceğine inanıyorum. Bu süreçte parti olarak yangınla mücadeleyi önşartsız destekliyor ve dua ediyoruz. Hiç kuşkumuz yoktur ki, devrilse bile ağaçlarımız dikilir yeni fidanlarımız.