Erdoğan-Putin görüşmesinin tarihi belli oldu

Dünyanın gözü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında yapılacak görüşmede.

Dünyanın gözü, tahıl koridoru anlaşmasının görüşüleceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında yapılacak toplantıya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşeceği tarih belli oldu. İki lider Soçi’de 4 Eylül’de bir araya gelecek.

Ankara ve Moskova’dan peş peşe gelen açıklamalar dünyanın gözünü yeniden Türkiye’ye çevirdi. Tahıl girişiminde kritik rol oynayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Putin ile bir araya gelecek olması anlaşmanın yeniden hayata geçirilebileceği umutlarını alevlendirdi.

Fransa merkezli AFP, görüşmenin ana maddelerinden birisinin tahıl anlaşması olacağını yazdı. Erdoğan’ın hem Rusya hem de Ukrayna ile iyi ilişkileri olduğuna vurgu yaptı.

ABD merkezli Bloomberg, “Erdoğan Tahıl Anlaşmasını Görüşmek İçin Gelecek Hafta Putin’le Görüşmeyi Planlıyor” başlığını attı. Haberde “İki Türk yetkiliye göre Erdoğan, Yeni Delhi’deki 20’ler Grubu Zirvesi’ne katılmak üzere Hindistan’a gitmeden önce 8 Eylül’de Rusya’ya gidebilir” denildi.