İmamoğlu’ndan İSKİ açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Ekrem İmamoğlu, sel sonrası açıklama geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Ekrem İmamoğlu, selin yaşandığı kentteki son durumu paylaştı.

Selin etkilediği Küçükçekmece’de incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bir kadın, İSKİ’nin gelmediğini belirterek şikayette bulundu.

Sağanak yağmur ve sel İstanbul’da etkili oldu, Ayamama Deresi’ni yakın konumda yer alan ilçeler başta olmak üzere birçok noktada su baskınları oluştu.

Arnavutköy’de sağanak nedeniyle birçok sokak iş yerleri ve evleri su bastı. Bazı ev eşyaları sokakta suya kapılırken bazı araçlar ise yolda kaldı.

Evlerini su basan vatandaşlar ise kendi imkanlarıyla suları boşaltmaya çalıştı. Küçükçekmece’de ise bazı otomobiller suya gömüldü.

BAŞAKŞEHİR’DE SİTENİN BODRUM KATLARINI SU BASTI

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, Başakşehir Başak Mahallesi Bayındırlık Sitesi’nde bulunan sitelerin giriş katlarını sel sularıyla doldurdu.

Dairelerde kalanlar suların içerisinde yürürken, eşyalar da suların üzerinde yüzdü. Sel sularının mutfak tezgahına kadar ulaştığı görülürken evin içindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

İMAMOĞLU’NA İSKİ TEPKİSİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sel ve baskınlardan etkilenen alanlarda incelemelerde bulundu.

İmamoğlu’nun incelemeleri sırasında Kırlangıç Sokak’ta yaşayan bir çevre sakini, “İSKİ’yi 22.00’da aradım saat 01.30 oldu hala bana dönmediler, burada yalnızca bu mahalle yok, arka mahallelerde bir tane İSKİ yok, çevre illerden destek gelemez miydi? İnsanlar hala sokaktalar, benim ablam 3 çocukla sokakta kaldı, ne zamana kadar dönecekler öldükten sonra mı?” dedi.