Adalet Bakanı’ndan Öcalan açıklaması: Çarpıtıyorlar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Abdullah Öcalan ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in iddiası hakkında açıklama yaptı.

“Öcalan ile alakası olmayan çalışmayı, teknik görevlendirmeleri, yazışmaları alıp Öcalan ile görüştüler diye çarpıtıyorlar”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, iktidarın Abdullah Öcalan’la görüşülmesi için İmralı’ya heyet gönderdiği iddiasını yalanladı. Bozdağ, “Yalan söylüyorlar. Ellerinde belge var dedikleri kısımlar oraya zaman zaman teknik heyetler gider. Böyle bir görevlendirme ile ilgili yapılan çalışmaları çarpıtıyorlar. Öcalan ile alakası olmayan çalışmayı, teknik görevlendirmeleri, yazışmaları alıp Öcalan ile görüştüler diye çarpıtıyorlar. O belgelerde ne yazdığını ben biliyorum. Bu bir ahlak meselesi. Orada bir sürü teknik anlamda sorun oluyor. Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Erdoğan İmralı’ya heyet gönderip ne istemiş olabilir sizce? İstediğini alamayınca yine hepimizi terörle işbirliği yapmakla suçlamaya başladı anlaşılan. Bu iki yüzlülüğün takdirini size bırakıyorum” demişti. Demirtaş, daha sonra bu görüşmeyi doğruladığını da belirtmişti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener da geçen günlerde, katıldığı bir canlı yayında, “Daha yeni İmralı’ya adam gönderdiler, yardım istediler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Siyasetçi olsa adını hemen söylerim. Yargıdan birini gönderdiler” iddiasında bulunmuştu.