CHP’de Özgür Özel adaylığını ilan etti

Seçim sonrası karışan Cumhuriyet Halk Partisi'nde Özgür Özel adaylığını ilan etti.

Kaybedilen seçimin ardından karışan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Özgür Özel adaylığını ilan etti.

Seçim mağlubiyetinin ardından CHP’de ‘değişim’ tartışmaları sürüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu net bir şekilde değişim mesajı verirken, genel başkanlık için adı geçen CHP’li Özgür Özel’den de yeni bir çıkış geldi.

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen 2. tur seçimlerinden istediği sonucu alamayan CHP’de, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘değişim’ baskısı sürüyor. Parti içinde istifa sesleri yükselirken, ‘adaylık’ çıkışları da devam ediyor.

İMAMOĞLU’NDAN DEĞİŞİM MESAJI

CHP’de genel başkanlık için adı geçen isimlerin başında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geliyor. İmamoğlu, seçimin hemen ertesi günü çok net bir şekilde değişim mesajı verdi.

ÖZGÜR ÖZEL İLK KEZ BU KADAR NET KONUŞTU

İmamoğlu ile birlikte CHP’de liderlik için adı geçen isimlerden biri de Özgür Özel. İmamoğlu gibi değişim mesajı veren Özel, gazeteci Murat Ağırel’e konuştu. Özel, “Adayım, hazırım” dedi.

“BEN DE VARIM”

Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi sosyal medyadan paylaşan Ağırel, “Özgür Özel ile görüştüm. ‘Aday mısınız?’ diye sordum, ‘Adayım, hazırım’ diye konuştu.” ifadelerini kullandı.

Ağırel, Özel’in kendisine verdiği yanıtı şöyle aktardı:

“Genel başkanlıksa Genel başkanlık. Fedakarlıksa fedakarlık. İhtiras değil her şartta kazanmaya özlem. Kaybeden takımda santrafor olacağıma şampiyon takımda her mevkiye talibim. Gerekirse sorumluluk, gerekirse fedakarlık. Ben de varım. İnançla kararlılıkla buradayım. Çaresiz seçeneksiz umutsuz değiliz. Ama inatçı bir ihtiras sahibi de değilim. Üye delege ülke şartlar yürü derse yürürüm. Dur derse dururum. Aday mıyım, adayım, hazır mıyım hazırım. Hem sorumluluk almaya hem fedakarlık yapmaya hazırım.”