Özdağ’dan gizli anlaşma hakkında açıklama

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gizli anlaşma hakkında açıklama yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yaptıkları anlaşma hakkında açıklama yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almasıyla ilgili çok konuşulacak yeni açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları gizli protokolde 3 bakanlık ve MİT Başkanlığı’nı verileceğini söyleyen Ümit Özdağ, CHP’nin açıklamasının ardından yeni çıkış yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’ın açıkladığı ‘gizli anlaşma’ yeni bir tartışmayı başlattı. Özdağ, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yaptıkları yazılı mutabakatı açıklamıştı.

3 BAKANLIK VE MİT BAŞKANLIĞI SÖZÜ

Buna göre Kılıçdaroğlu ile Özdağ, İçişleri Bakanlığı da dahil olmak üzere 3 bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilatı başkanlığı konusunda mutabakat yaptı.

YAZILI MUTABAKAT YAPMIŞLAR

Özdağ, “Söz vermek değil, yazılı mutabakatımız var. Biz İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilâtı konusunda Kemal Bey’le mutabık kaldık.” ifadesini kullanmıştı.

CHP’DEN ÖZDAĞ’A YALANLAMA

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ümit Özdağ’ın üç bakanlık ve MİT Başkanlığını alacağı iddiasına ilişkin konuşmuştu. Öztrak, “Zafer Partisi ile yaptığımız protokollerde 3 bakanlık ve MİT Başkanlığı gibi bir madde yer almamaktadır.” ifadesini kullanmıştı.