Sağlık Bakanı: Bakkal çıraklığı yaparak bugünlere geldim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bulunduğu mevkiye gelebilmek için geçtiği yolları ve çocukluğunu anlattı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, baba ocağı Konya’nın Kulu ilçesinde, “Bu topraklarda bakkal olan babamın çıraklığını yaparak bugünlere geldim. Bu topraklara hizmet etmek boynumun borcu. 5 yıllık Sağlık Bakanlığı döneminde sizleri mahcup edecek hiçbir şeye imza atmadık, Allah da nasip etmesin” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, memleketi Konya’nın Kulu ilçesinde esnafı ziyaret etti. Bakan Koca, beraberindeki heyetle, Kulu Tuzyaka Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Koca, buradaki konuşmasında, bölgenin sorunlarını dinlemeye geldiğini ifade ederek, “Sorunların farkındayız. Bundan emin olun. Birçok sorunu çözen ülke Türkiye. Tankını yapan, İHA’sını yapan, SİHA’sını yapan, savaş uçağını yapan, ülke ekonomisi ekonomisini de çözer, eğitimini de çözer. Bundan emin olalım. Dolayısıyla biz şunu hedeflemeliyiz. Elbette savunma ve benzeri sorunlarımızı çözmek durumundayız. Ama vatandaşımızın da günübirlik ihtiyacını, satın alma gücünü, refah seviyesini azaltarak bunu yapmak istemiyoruz. Dolayısıyla bu sorunların küresel olduğunu, yer yer, dönemsel birtakım sorunlar olduğunu da biliyoruz. Bunları çözen, bunu da çözer” diye konuştu.

“Bu topraklarda bakkal olan babamın çıraklığını yaparak bugünlere geldim. Bugün bu kimliğimle huzurlarınızdayım. Bu toprakların bir parçasıyım. Dolayısıyla bu topraklara hizmet etmek boynumun borcu. Bundan hiç endişeniz olmasın. Hiç de canınız sıkılmasın, hiçbir şey de aklınıza gelmesin. Her pozisyonda bu topraklara olan borcumun gereğini yapacağımdan hiç endişe etmeyin. 5 yıllık Sağlık Bakanlığı döneminde sizleri mahcup edecek hiçbir şeye imza atmadık. Allah da nasip etmesin.”