Başbakan Erdoğan-Kılıçdaroğlu 29 Mayıs’ta karşı karşıya

Başbakan Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu bir değişiklik olmazsa 29 Mayıs’ta aynı ilde miting yapacak...

Aday listeleri ve tanıtımları ile seçim beyannamelerinin açıklanmasının ardından liderler 12 Haziran seçimleri için yollara düşüyor. Erdoğan seçim mitinglerine bugün Bayburt ve Gümüşhane’den start verecek. Meydanlardan birbirine yüklenecek AK Parti ve CHP liderlerinin yolu son dakikada programlarında bir değişiklik yapılmazsa 29 Mayıs’ta Sakarya’da kesişecek.

Bugün Bayburt ve Gümüşhane’de vatandaşlara hitap ederek seçim mitinglerine start verecek Erdoğan, akşam da AK Parti Genel Merkezi’nde liste dışı bıraktığı 167 milletvekili ile yeniden adaylık başvurusu yapmayan 20 milletvekilini yemekte ağırlayacak. AK Parti lideri vekillerine, partiyle bağlarını koparmamaları tavsiyesinde bulunup, “kimsenin açıkta bırakılmayacağı” sözü verip, seçim çalışmalarına etkin katılım ve desteklerini isteyecek.

Seçim propaganda dönemi boyunca 50 il’e gitmeyi planlayan Erdoğan, seçim bölgesi İstanbul’a ilçelere özel miting ve açılışlarla ayrı bir önem verecek. 24 Nisan’da Şile, Çekmeköy, Sancaktepe ve Beykoz’da miting yapacak Erdoğan, 29 Nisan’da ise Sultanbeyli’de toplu açılışlar gerçekleştirecek. Erdoğan yurt gezilerinden fırsat buldukça İstanbul’da etkinliklere katılacak.

Erdoğan’ın seçim mitingleri 30 Nisan’dan itibaren yoğunlaşacak. Hazırlanan taslak programda son dakikada bir değişiklik yapılmazsa, 30 Nisan’da Muş ve Iğdır’da miting yapacak Erdoğan,1 MayısPazar günü ise Sivas ve Malatya’da halka hitap edecek.

AK Parti lideri ardından 7 Mayıs’ta Düzce, 13 Mayıs’ta Manisa, 14 Mayıs’ta Rize, 18 Mayıs’ta Tokat ve Çorum, 22 Mayıs’ta Bursa ve Kocaeli, 25 Mayıs’ta Kırıkkale ve Nevşehir, 26 Mayıs’ta da Aksaray ve Niğde mitingleriyle vatandaşa seslenecek.

Erdoğan, Adnan Menderes’i idama götüren27 Mayıs1960 ihtilanin yıldönümünde ise Menderes’in memleketi Aydın’da miting yapacak.

Son dakikada değişiklik yapılmazsa Sakarya şehir meydanı öğlen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğleden sonra ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacak.

Erdoğan Haziran ayında da mitinglerini sürdürecek. 2 Haziran’da Isparta mitingini gerçekleştirecek Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun seçim mitinglerine start vereceği Samsun’da ise 3 Haziran’da halka hitap edecek.

vatan