İşte Başbakan Erdoğan’ın sır gibi sakladığı çılgın proje!

Erdoğan'ın 'çılgın projesi'ni açıklamasına günler kala iddiaların da ardı arkası kesilmiyor. Objektif Bakış'ın haberi:

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 27 Nisan'da açıklayacağını duyurduğu "çılgın projesi" son günlerin en popüler haber başlığı oldu. Erdoğan'ın projesinin Türkiye'yi uzun bir nehirle ikiye bölme planı olabileceği iddiasından tutun da, Kayseri'ye denizi getirme iddialarına kadar trajikomik birçok olasılıklar olabileceği gündeme geliyor. Erdoğan'ın açıklamayı geciktirdiği "çılgın proje", dikkatleri her geçen gün bu yöne çekiyor.

Objektif Bakış'ın "objektif" bazı kanallardan aldığı kulis bilgilerine göre Erdoğan'ın "çılgın" diye tabir ettiği projesi, İstanbul'u başkent yapma hayali. Kelimenin tam anlamıyla "bir İstanbul aşığı" olan Erdoğan, iddialara göre Türkiye'nin yönetim şeklini devlet başkanlığı sistemine geçirmek ve İstanbul'u da başkent yapmak istiyor.

Türkiye'nin olduğu kadar dünyanın da göz bebeklerinden birisi olan İstanbul, Erdoğan'ın projesindeki başkent olabilir. Erdoğan'ın başkent ünvanını Ankara'dan alıp, İstanbul'a vermesi, yönetimde devlet başkanlığı modeline geçerek Sarıyer'deki Huber köşkünü yönetim üssü olarak kullanması olası ihtimaller arasında görülüyor.